W lipcu i sierpniu w soboty – sklep nieczynny
W dniu 29.06.2024 sklep będzie nieczynny.

Prezent dla osoby wierzącej

Jaki prezent dla osoby wierzącej?

Poszukując najlepszego prezentu dla katolika, warto jest przyjrzeć się całemu asortymentowi sklepów z dewocjonaliami, aby wybrać taki upominek, który będzie jak najlepiej dopasowany do konkretnych potrzeb i preferencji.

 

Obrazki i ikony religijne

Obrazki i ikony religijne z wizerunkiem świętych to doskonały pomysł na prezent dla katolika. Dla osoby wierzącej, modlitwa za pośrednictwem świętych, stanowi istotny element codzienności. Obrazki i ikony świętych przywodzą na myśl życie oraz okoliczności śmierci danej postaci. Przypominają o odwadze, a zarazem pokorze osób, których życie nie należało do łatwych. Ich postępowanie, które jest godne naśladowania, stanowi natchnienie dla osób wierzących. Misternie wykonane obrazy i ikony świętych, jak i Świętej Rodziny z pewnością przypadną do gustu wszystkim osobom wierzącym. Ponadto, większe obrazy religijne nie tylko wzbogacą aranżację wnętrza, ale także wprowadzą odpowiednią atmosferę.

 

Różaniec

Sprawdzonym prezentem dla katolika – i to nie tylko na Komunię Świętą – jest różaniec. Można go podarować osobie wierzącej z okazji urodzin, imienin czy wręczyć jako upominek z podróży do obiektu sakralnego. Możemy wybierać spośród różańców drewnianych, z kamieniami szlachetnymi, plecionych ze sznurka czy na przykład z wizerunkami świętych. Dzięki tak szerokiej ofercie dostępnej obecnie na rynku, jesteśmy w stanie idealnie wpasować się w gust osoby obdarowywanej. Oprócz pełnowymiarowych różańców ze sklepów z dewocjonaliami, możemy również zdecydować się na różaniec w formie bransoletki oraz różańce na palec, czyli w postaci obrączki. To świetny pomysł na prezent dla osoby wierzącej, która często podróżuje, pracuje poza domem lub większość czasu spędza na łonie natury. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bez względu na miejsce aktualnego pobytu, różaniec zawsze będzie przy niej. Jednocześnie zmniejsza się ryzyko jego zgubienia.

 

Breloki z wizerunkiem świętych

Doskonałym prezentem dla wierzącego może okazać się również brelok z wizerunkiem Jezusa, Matki Bożej lub świętego. Taki gadżet jest niezwykle praktyczny. Do breloczka można przypiąć klucze od domu lub samochodu. Co więcej, brelok sprawdzi się także jako ozdoba portfela bądź torebki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby breloczek religijny powiesić w mieszkaniu lub we wnętrzu auta – w tym przypadku szczególnie sprawdzi się breloczek ze św. Krzysztofem, patronem kierowców. Do wyboru mamy breloki jednostronne oraz dwustronne, a także wycinane czy też w formie krzyża. 

 

Figurki religijne

Przepiękny upominek, który z pewnością ucieszy osobę wierzącą, stanowią figurki z postaciami aniołów, świętych oraz Matki Bożej i Jezusa Chrystusa. Podarowanie figurek do szopki betlejemskiej to idealny prezent dla katolika na Boże Narodzenie. W zależności od posiadanego budżetu, możemy nabyć wyłącznie figurki Świętej Rodziny lub też cały zestaw, czyli również figurki Trzech Króli oraz zwierząt znajdujących się w stajence betlejemskiej. Młodsi katolicy z pewnością zachwycą się figurką anioła. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że anioły uznaje się za symbol czystości i niewinności oraz wierzy się, że zapewniają one ochronę i przynoszą nadzieję. Dlatego podarowanie figurki anioła można utożsamiać z naszą troską o drugiego człowieka.

 

Pismo Święte

Uniwersalnym pomysłem jest podarowanie Pisma Świętego. Warto jednak dokładniej  przyjrzeć się ofercie dostępnej na rynku i wybrać taką formę Pisma Świętego, która będzie najlepiej dopasowana do określonej osoby. Dla przykładu, w przypadku dziecka możemy nabyć Biblię wypełnioną obrazkami. Ilustracje przypadną do gustu również nastolatkowi. Dla osoby starszej możemy zaś kupić wydanie z bardziej elegancką okładką. Natomiast w sytuacji, gdy wiemy, że nasz jubilat posiada dość nowe Pismo Święte, możemy wręczyć mu skórzaną okładkę, dzięki której księga pozostanie w nienaruszonym stanie przez wiele lat.


Książki dla katolika

Osoba dla której szukamy prezentu, wolny czas lubi poświęcać na czytanie? Doskonałym pomysłem będzie podarowanie jej książki o tematyce religijnej. Popularnością cieszą się książki poruszające wątki papieskie. Szczegóły z życia papieży czy też sprawy z którymi musieli się zmierzyć podczas pontyfikatów to szczególnie ciekawe zagadnienia, które zresztą zainteresują nie tylko katolika. Również książki opisujące żywot określonych świętych, którym przyszło zmagać się z licznymi przeciwnościami losu, z pewnością wzbudzą zainteresowanie osoby wierzącej. Dobrym pomysłem mogą okazać się także opracowania zawierające interpretacje Pisma Świętego, pozycje opisujące dzieje Kościoła oraz biografie duchownych.

 

Płyty z muzyką religijną

Jeżeli nasz jubilat lubi słuchać muzyki, trafionym prezentem będzie płyta z muzyką religijną. Możemy zdecydować się zarówno na wydanie z kolędami i pastorałkami, jak i z pieśniami wielkopostnymi. Ciekawą propozycję stanowią piosenki pielgrzymkowe, które przypadną do gustu w szczególności osobom aktywnym, biorącym udział w takich wydarzeniach. Do wyboru mamy także muzykę w stylu gospel czy też płyty ściśle związane z określonym wydarzeniem lub postacią, jak na przykład te z ulubionymi pieśniami papieża Jana Pawła II. 

 

Sklep z dewocjonaliami, czyli gdzie kupić prezent dla katolika?

Szukając inspiracji na prezent dla osoby wierzącej, warto jest przyjrzeć się ofercie sklepu z dewocjonaliami. To właśnie tam znajdziemy szeroki wybór artykułów, spośród których wybierzemy ten najlepiej dopasowany do potrzeb naszego jubilata.